Kauno pusmaratonis

Metų pradžioje atsivertus varžybų kalendorių užsižymim pačias svarbiausias varžybas, kuriose turėtumėm būti geriausios formos ir kuriose sieksime PB (asmeninio rekordo). Tuo tarpu visos kitos įgyja „treniruotės“ statusą.

Savaitgalį dalyvavau pirmajame Kauno pusmaratonio bėgime. Keista, bet Vlados kalbinti distancijų nugalėtojai kaip susitarę tvirtino jog jiems tai buvo tik lengva „treniruotė“. Nieko sau „treniruotė“, kai rezultatai turbūt pateks į sezono lengvaatlečių dešimtuką ar dvidešimtuką. Pats stodamas prie starto linijos ketinau lengvai parisnoti ir tiek. Aišku to nebuvo. Kad ir kaip tramdydamas savyje tūnantį žvėrį, draugiškai praleisdamas į priekį antros vietos laimėtoją ir pabaigoje be jokio spurto sugebėjau pasiekti savo PB.

Paveikslėlis

Kaip tai atsitinka? Per nieko nelemiančias varžybas mes atsipalaiduojam, galvojam ne apie rezultatą o apie malonumą bėgti. Tuo tarpu per svarbiausius startus susikaustome ir neišspaudžiame iš savęs to ko norėtumėm. Tai yra neprofesionalumo ir tipinio mėgėjo bruožas.
Kalbant apie pačias varžybas Kaune, kaip ir buvo galima tikėtis, buvo dėl kiekybės ne dėl kokybės. Gausiu mėgėjų būriu Kaunas šį kartą tikrai galėjo pasidžiaugti. Tačiau organizatoriai kai kuriose vietose tikrai prašovė. Pirmos varžybos kuriuose numeriui prisegti duodamas vienas žiogelis, arba po bėgimo bėgikams atsigaivinti dalinamas gazuotas vanduo. Bėgimo trasa priminė labirintą, balos, duobės, statūs posūkiai ir netgi laiptukai. Kažkur skaičiau, kad trasa likus kelioms dienoms iki varžybų buvo keičiama, taigi iš dalies dėl to būtų galima ir užmerkti akis. Nors rėmėjų buvo daug – prizai buvo išties kuklūs. 1 vietų nugalėtojai gavo taures, likę prizininkai – bėgimui ir aplamai niekam tikusias medvilnines maikutes. Jei renginys nori tapti tradiciniu, reikėtų dar stipriai organizatoriams ir vedėjams padirbėti. Antraip, lygiai taip kaip greitai atėjo bėgimo mada, lygiai taip greitai ji ir sunyks.
Pasiruošimas Europos čempionatui baigtas. Liko vos kelios dienos iki keliones ir savaitgalį bandysiu pasiekti savo PB 100km. Jaučiuosi žymiai tvirčiau negu paraitais metais, o prie to prisidėjo begale žmonių, turbūt to net nežinodami.

Ačiū visiems ir laukiam rezultatų.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s