Labai sunku yra tik sunku

PaveikslėlisPrabėgo beveik 3 savaites po šimtuko. Planuoju atsigauti per 5 savaites, taigi nuo kitos savaitės pradėsiu lengvas treniruotes. Kol kas yra elementarus nenoras bėgti. Jau senai pastebėjau tokį dalyką – jeigu neišeini pabėgioti dvi dienas iš eilės, trečiąją tikrai neišeisi, nes tiesiog tingi. Taip pat dažnai pamirštam kad visada galima išbandyti alternatyvųjį sportą, tokiu būdu galima nušauti du zuikius: psichologiškai pailsėti nuo bėgimo ir tuo pačiu metu stiprinti organizmą.

PaveikslėlisPraeitą savaitę dalyvavau LK penkiakovės varžybose. Atvirai, tai buvo tik treniruotė, aplinkos pakeitimas, aktyvus poilsis. Esmė ta, kad čia neužtenka vien tik greitai bėgti. Turi būti stiprus visose penkiose rungtyse norėdamas konkuruoti su kitais. Varžybose negali dalyvauti, jei joms nesiruoši! O jei ir sugalvoji dalyvauti – turi pripažinti kad esi tik stebėtojas, tikrai ne dalyvis. Čia lygiai taip pat kai žmonės dalyvauja bėgimo varžybose nieko nesiruošdami ir prieš tai dieną iš maximos nusipirkę bėgimo batus. Stebuklų nebūna, o sau tikrai gali pasidaryti daug problemų. Niekada nepamiršiu, kaip praeitais  metais po Vingio parke vykusių varžybų bėgdamas atšalimo ratą sugavau krentantį kaip lapas vaikinuką, kuris vis dar rungtyniavo 10 kilometrų distancijoje. Kaip nesenai girdėjau, kiek liūdniau pasibaigė moteriškei, kuri po varžybų atsidūrė reanimacijoje. Belieka įsivaizduoti koks žiaurus gali tapti sportas be sąmonės krentant ant asfalto. Atmink, bėgdamas vasarą gerk daug vandens, pilkis ant galvos vėsindamas pakaušį, bėk su kepure ar skarele. Jei matai kad negali bėgti – paėjėk, jei matai kad negerai jautiesi – sustok, nebijok paprašyti aplinkinių pagalbos, ir nepamiršk – svarbiausia yra ne medalis, kuris gali tapti paskutiniu tavo kolekcijoje, bet sveikata!

PaveikslėlisPenkiakovės metu sušaudžiau katastrofiškai, įveikinėdamas kliūčių ruožą nulūžau pusiaukelėje, plaukime su kliūtimis atsitrenkiau į paskutiniąją kliūtį, granatų mėtyme vos nesužeidžiau taškų skaičuotojo. Laukiau vieno – 8 km. bėgimo, kuriame sugaišęs 26 min. 54 sek. iš po 4 rungčių buvusios 58 vietos pakilau į 32-ąją (tai reiškia kad bėgdamas aplenkiau 26 tokius pačius kaip aš – varžybų stebėtojus). Jei ateityje susidomėsiu triatlonu, kuris kiek matau įgauna pagreitį, tada prie širdies turėtų būti ir penkiakovė. Kol kas vaizdas toks, kad besiruošiantis „elitas“ džiaugiasi ne tuo kad puikiai sustartavo, bet tuo kad neatvažiavo stipresni.

PaveikslėlisPo penkiakovės ir naktinio darbo stojau prie Trakų pusmaratonio starto linijos. Gaila, bet iš tikrųjų labai laukto renginio praktiškai net nemačiau, o finišavęs iškart išjudėjau lovos link. Nežinojau net trasos, taigi kalnas, į kurį ketvirtą kartą lipau keturiomis, buvo išties įspūdingas. Kadangi buvo lygiai 2 savaitės po 100 km., žinojau kad bus labai sunku, tad pusmaratonį planavau subėgti per gėdingą laiką: 1 val. 20 min. Jau trasos pradžioje paleidau konkurentus, pasirinkau sau tinkamą tempą ir bėgti pradėjau tik trečiam rate. Finišavau per 1 val. 18 min. užimdamas 6-ąją vietą. Žinant, kad varžybų lyderiai gali subėgti pusmaratonį per 1 val. 08 min., o čia sugaišo arti 1 val. 13 min., savo rezultatu esu patenkintas. Dėkoju žmonėms, kurie plojo ir vardu ragino bėgti. Jausmas neapsakytas. Visumoje renginį vertinu teigiamai. Buvo dėmesys ne tik dalyviui, bet ir laukiančiajam. Su trasa puikiai galėjai susipažinti su numeriu gautame voke. Taip pat gavau pirmąjį vardinį numerį, dėl kurio nesijauti tik numeris sąraše, bet tampi bėgikas su vardu ir pavarde. Nukrypsiu nuo temos, bet nepamiršiu praeitų metų vieno bėgimo ratu, kuriame pro organizatorius bėgant antram vedėjas žiūrovams pristatė pirmąjį ir trečiąjį bėgikus, nes juos pažinojo. O kas tas antras net nepasidomėjo.  Tada pasijutau tikrai nejaukiai. Grįžtant prie trakų, kadangi užsitęsė numerių atsiėmimas, buvo iškart perspėta apie galimą renginio vėlavimą, nors jis ir nevėlavo. Gal kokiam vienam lyderiui ir būtų tai pamaišę, bet užtat kokiems 30 dalyvių buvo sudarytos sąlygos kartu startuoti su visais. Iš žmogiškosios pusės organizatoriams pagarba. Taip pat buteliukai su vandeniu karštą dieną buvo būtent to ko reikėjo visiems dalyviams. Renginį užskaitau ir būtinai įsitrauksiu į kitų metų varžybų kalendorių.

Ir pabaigai, ar kada pagalvojai kaip atrodai startuodamas?

Paveikslėlis

Reklama

6 comments

  1. Vaidai pagarba tau 🙂 Nuo dabar =inok kad turi plius Viena gerbėją!!! 😀

  2. Džiaugiuosi dar vienu bėgimo blogu:). O dar smagiau, kad pats bloger’is atstovauja mėgėjišką elitą, taigi bus idomu stebėti kaip viskas atrodo jo akimis. Spaudžiam “like“ ir laukiam naujų įrašų.

  3. “Kol kas vaizdas toks, kad besiruošiantis „elitas“ džiaugiasi ne tuo kad puikiai sustartavo, bet tuo kad neatvažiavo stipresni“.
    Paskaičiau šitą straipsnį, tik dėl to, kad pats dalyvavau penkiakovėje. Negražu būnant karininku, karius, kurie laimi – pašaipiai vadinti “elitu“. Juk ten dalyvaujame iš idėjos, kažką atradę sau patrauklaus, o ne todėl, kad neatvažiuoja stipriausi. Tas “elitas“ visuomet prisideda prie pačių varžybų organizavimo, jų tobulinimo ir pan. Džiaugiasi, kad dalyvių skaičius didėja, o ne mažėja.

  4. Džiugu dėl tikrai gerų varžybų. Ačiū taip pat už indėlį, prisidedant prie važybų organizavimo. Visada linkiu į varžybų pasiruošimą dalyviui žiūrėti rimtai ir ieškoti, atrasti savo galimybių ribas. Jas radus – peržengti ir tobulėti toliau. Lygiai taip pat, jei jauti potencialą – dalyvauti jau nebe “iš idėjos“. Nesididžiuoju savimi, jei pirmas begu kiemo lygio varžybose nors ir valandą atitrūkęs nuo artimiausio varžovo, nes puikiai suprantu, kad pasaulio varžybose būčiau paskutinis… Spėju nesi pasaulio karinės penkiakovės čempionas ir šiek tiek prasčiau už juos startuoji. O kodėl juo nesi? Linkiu juo tapti!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s