24H FUN RUN RELAY

Visą laiką bėgame tik dėl savęs. Juk bėgi nes nori laimėti, nori pasiekti savo PB, nori į kolekciją įmesti eilinį medalį, nori numesti kilogramą, gerai jaustis, nori gerai praleisti laiką ir t.t. Viskas tik dėl savęs paties – niekingas savanaudi! Bet ar kada bent pasvajojai, kad tiesiog bėgdamas gali padaryti kažką gera ir kitam!

PaveikslėlisNesenai grįžau iš Belgijoje esančios Vyriausios jungtinių pajėgų vadavietės Europoje – SHAPE. Čia vyko tradicinis labdaros bėgimas „Make a wish“. Kilnus renginio tikslas – išpildyti sunkiai sergančių vaikų svajones ir taip stiprinti jų viltį, tvirtybę ir džiaugsmą. Renginys trunka nepertraukiamai 24 valandas. Nors tai ir ne varžybos, tačiau stimulas bėgti greitai tikrai yra – už kiekvieną ratą skiriama po eurą sergančių vaikų svajonėms pildyti.

PaveikslėlisKomandos dalyvių skaičius ir amžius buvo neribojamas. Nuo čia ir prasidėjo žaidimo strategija. Pradžioje visai nekaltai atrodantys Ispanų komandos vaikai, vėliau įnešė rimtą sumaištį. Jų kone šimtas būdavo išdėliojami per visą ratą keturiose vietose (kas 100 m.) ir tokiu būdu palaikydavo pakankamai aukštą tempą kol pagrindiniai jų komandos bėgikai ilsėdavosi. Mūsų komandą pagrinde sudarė vietoje (SHAPE) tarnaujantys kariai su šeimomis, prisidėjo kariai iš NATO ir EU vadavietės Briuselyje. Tuo tarpu Lietuvoje buvo surinkta pabėgiojančių karių komanda. Taip pat pro Lenkiją važiuojant paėmėm tuo metu ten buvusį Gediminą Grinių. Mūsų aštuonetukas buvo tarsi slaptas ginklas, kurio nesitikėjo kitos komandos. Ypač nuostaba buvo Italų bei Vokiečių komandoms, kurios pastaruosius aštuonerius metus šiame renginyje būdavo nenugalimos. Juokinga tai, kad net nepraėjus pusei viso skirto laiko abi komandos pripažino pralaimėjimą ir likusius ratus suko vangiai.

PaveikslėlisDieną bėgti buvo ganėtinai sunku. Bėgantiesiems buvo skirti du stadiono takeliai, o visiems kitiems – likę. Šios taisyklės šį kartą laikėsi tik bėgikai. Ėjikai, žaidžiantys vaikai, riedutininkai, dviratininkai ir visi kiti truputį išsižioję traukdavo bet kuriuo takeliu (dažniausiai pirmu), staigiai sustodavo, keisdavo kryptį, vaikai griūdavo tiesiai po kojom. Tuo metu bėgome keisdamiesi kas 5 ratus (2km.) maksimaliu, tokiu kokiu leido aplinkiniai, greičiu.

PaveikslėlisPats smagumas prasidėjo naktį. Stadione bėgdavo iki 30 dalyvių ir niekas niekam netrukdė. Mūsų komandai buvo sudarytas bėgimo grafikas po 2 valandas 4 bėgikams (du iš jų būdavo rimtesni bėgikai). Mano ir Antano Žukausko bėgimo laikas turėjo būti nuo 03.00 iki 05.00 valandos. Kadangi nesimiegojo ir degėme noru bėgti, prisijungėme prie ankstesnės pamainos, pakeitėme taktiką ir pradėjome spurtuoti po 2 ratus. Per valandą apsukome rekordiškus 47 ratus (18,8 km.). Per sau skirtas 2 valandas, bėgdami pagrinde dviese, nubėgome apie 34 km. Miegojau nuo 05.00 iki 09.00 ir 10.00 vėl bandžiau stoti į rikiuotę. Deja, iškarto taip lengvai dėl sąnario skausmo spurtuoti nepavyko. Tik gerai pramankštinus, įšildžius ir uždėjus įtvarą prisijungiau prie grupelės vis dar bėgančiųjų. Taip iki pat renginio pabaigos estafete pasisaugodamas bėgau po 2 km. vidutiniškai padoriu 3:30 min./km. greičiu.

PaveikslėlisTik skaičiai. Per parą trasoje bėgau apie 2val.23min., nubėgau 42 km., vidutinis greitis 3.25min/km., nubėgau 105 ratus. Lietuvių komanda apibėgo 929 ratus, įveikė 372 km. per 23 val. (renginio pradžioje ir pabaigoje bėgimo nevyko), vidutiniškai komanda bėgo 3.42 min./km. greičiu. Antrą vietą užėmė Ispanai apibėgę 672  ratus (269 km.) vos dviem ratais aplenkę trečiąją vietą užėmusią Slovakijos komandą. Viso dalyvavo 64 komandos. Per parą apibėgta apie 22000 ratų – paaukota per 22 000 eurų.

PaveikslėlisŠirdyje džiugu, kad mano paprasčiausias pasibėgiojimas šį kartą atnešė kažką apčiuopiamo kitam, suteikė laimę, viltį. Išties labai galia, kad Lietuvoje turime vos keletą panašaus tikslo bėgimų. Jei pamenat, praeitais metais puikus pavyzdys buvo „Samsung“ kompanijos programėlė „Hope Relay“, kai už 3 nubėgtus kilometrus paaukodavai eurą. Tuo tarpu dabar daugiausia organizuojami bėgikų „melžimo“, „perpūsto“, „išpopsinto“ rengimo ir „molinio“ medalio renginiai.

PaveikslėlisP.S. Jau kurį laiką turiu problemų su sąnariu. Stengiuosi jo per daug neapkrauti, tačiau per aktyvų laisvalaikį tai tiesiog neįmanoma. Rimtesnes treniruotes pradėsiu nuo liepos mėnesio, o iki to laiko karališkas poilsis Portugalijoje. Pas šeimos gydytoją eilėje laukiu kad nukreiptų pas antrinį gydytoją dėl sąnario daugiau nei pusantro mėnesio. Po nukreipimo vėl eilės. Per pusę metų ledai gal pajudės. Sistema žudo mane, o aš sąnarį.

Saugok sveikatą ir iki susitikimo liepą!

Paveikslėlis

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s