2013 m. apžvalga

Esu įsitikinęs, kad tu turi sparnus kaskart nešančius tave tolyn. Tikiu, kad su nekantrumu lauki 2014 metų, dėliojiesi ateities startus, keli sau naujus tikslus ir esi pasiruošęs dar vieneriems metams tapti nepasiduodančiu, bebaimiu ir savo ribas griaunančiu bėriu. Bet pirmiausia linkėčiau kiekvienam pasidžiaugti jau nueitu keliu, pasiektais laimėjimus ir patirtais pralaimėjimais, pergalvoti padarytas klaidas ir tvirtai pasakyti – „Esu šaunuolis! Bet dar pažiūrėsim!”. Trumpai apžvelgsiu ką šiais metais bėgimas davė man ir ką aš sugebėjau duoti jam.
PaveikslėlisAplinka. Norėčiau pasidžiaugti, kad šiais metais mane supo nuostabi komanda. Ją sudarė manimi pasitikinčios organizacijos, manimi tikinčių artimų draugų būrys ir grupė smalsuolių. Ačiū jums visiems! Tenka pripažinti, kad ši aplinka rezultatų siekimui buvo tiesiog tobula. Kai kurie startai buvo prasti, tačiau tikrai ne dėl išorinės aplinkos įtakos, o būtent dėl patirties stokos, prastų treniruočių, amžinų klaidų ir nesusitvarkymo su vidiniu savimi.

Startai ir rezultatai. Šie metai buvo ultra išbandymų metai. Pirmą kartą išvykau į Europos čempionatą atstovauti Lietuvą, dėl ko labai džiaugiuosi. Į 2013 metus sakyčiau įžengiau šiek tiek subrendęs, su aiškiais sau tikslais, aiškiais atstumais ir prognozuojamais laikais. Jausdamas turimą potencialą ilgose distancijose, pradėjau jų žvalgybą – išbandžiau 50 km., 100 km., 12 val. ultramaratonus. Džiaugiuosi įveikęs maratono baimę. Varžybų, kuriose dalyvavau nuo 3 km. iki pusmaratonio ilgumo net nesuskaičiuoju. Rezultatais esu tikrai patenkintas. Labiausiai nustebino beveik valanda pagerinti maratono ir 100 km. distancijų asmeniniai rezultatai. Ir aišku 12 val. ultramaratone pasiektas geriausias Lietuvos istorijoje rezultatas. Puikiai suprantu, kad ateityje ne valandomis, o, geriausiu atveju, minutėmis, galbūt tik sekundėmis, pavyks pagerinti savo asmeninius rezultatus. Esu pasiryžęs toliau sukandęs dantis siekti pasitenkinimo. O tu?

Paveikslėlis
Traumos. Gali ignoruoti traumas, sumušimus patempimus, tačiau ar ilgai? Metai buvo gana skausmingi. Kelį po Europos čempionato jaučiau kokius 4 mėnesius. Skausmas buvo nuo įkyraus bet vos juntamo iki visiško negalėjimo bėgti. Po tyrimų buvo pasakyta: arba visai nebėgi, arba mažini krūvius, arba leidiesi hiaulurono injekciją! Susileidau ir jau po mėnesio raičiau ratus 12 val. ultramarato trasoje. Tiesa, pastarojo įtaka sveikatai taip pat buvo neigiama – susidūriau su rimtais organizmo išsekimo padariniais. Suprantu, kad traumos yra neišvengiamos, bet 2014 jų tikrai vengsiu!

Kilometrai yra tik skaičiai. Juk svarbiau yra ką patyrei juos bėgdamas! Visgi tai yra pats geriausias būdas įsivaizduoti, koks darbingas ar koks tinginys iš tiesų buvai. Šį kartą aš pateiksiu rezultatus už kalendorinius metus. Tačiau suprask, tai nėra visiškai teisinga apžvalga. Juk iš esmės nuo gruodžio, ne nuo sausio, prasideda naujas žiemos sezono taisykles diktuojantis etapas. Pagrindinės varžybos jau būna pasibaigusios, o tu būni perėjęs į kilometrų kaupimo fazę, kurią tinkamai išnaudojęs turi galimybę pasiekti žymiai geresniu rezultatus pavasario startuose.

Paveikslėlis
2012 m. iš  viso įveikiau 3686 kilometrus arba vidutiniškai po 10,1 kilometrą per dieną. Nors šie metai dar nėra pasibaigę, tačiau paskutinis mėnuo yra pakankamai darbingas ir žadantis apie 600 kilometrų. Taigi, prognozės būtų tokios: per metus 4030 kilometrai arba vidutiniškai po 11 kilometrų per dieną. Tai būtų maždaug po 40 – 45 minutės per dieną. Sakyčiau tokie rezultatai yra neblogi, įvertinant tai, kad 2011 m. vidutiniškai per dieną įveikdavau po 3 niekingus kilometrus. Esu kažkur skaitęs, kad kasmet galima sistemingai padidinti nubėgamą atstumą ne daugiau kaip po 10 procentų, vien tam, kad per daug neišsekinti organizmo. Negalėjau patikėti, bet šių metų kilometražas, pasirodo, yra pakankamai protingas buvusiųjų metų atžvilgiu. Nors iš pirmo žvilgsnio, juo labiau kaip ultrabėgikui, atrodo tikrai per mažas.

Paveikslėlis

Planai. Ateinančiais metais pagrindinės varžybos bus Pasaulio ir Europos 100 km. čempionatas ir Pasaulio kariškių maratono čempionatas. Į antrą planą su žodeliu „esant galimybei“ įeina 50 km. atranka į Pasaulio taurę, 6 valandų bėgimas, Pasaulio ir Europos 24 val. čempionatas. Na ir aišku planuose yra begalę mūsų šalyje vyksiančių įvairaus atstumo varžybų su „treniruočių“ statusu.

PaveikslėlisPo švenčių maratono linkiu sėkmingai sugrįžti į trasą ir stengtis protingai siekti naujų tikslų. Nuoširdžiai linkiu kitais metais sėkmingai išnaudoti jau turimus sparnus ir ne tik bukai risnoti kaip kokiam arkliui, bet būti tikru PEGASU!

_________________________________________________________________________________________

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s