TRYS kilometrai

Kartais yra net sunku suvokti, kaip toli tave gali nuvesti paprasčiausias smalsumas ir tas, pagaliau, noras patirt, išbandyti tai, apie ką kiti šneka galbūt tik patyliukais. Juk visa tai ir išjudina tave iš sąstingio, iš kartais visai betikslio drybsojimo, iš tiesiog vėjais praleistų akimirkų ir galimybių. Laikas eina ne vien tau bėgant! Laikas tiesiog bėga tau sėdint vietoje!

PaveikslėlisSavaitgalį, kartu su pajėgiausiais šalies sportininkais dalyvavau Lietuvos LAF taurės varžybose. Varžybos buvo atviros, todėl iš esmės buvo sudarytos puikios sąlygos startuoti tokiems kaip aš – lyg per klaidą iš stebėtojų balkono nukritusiems pašaliečiams. Tokiems, kurie būtų pasiryžę atstovauti ne klubą, trenerį, bet tik save patį, ir tik tokį, kokį būtų patys pasiruošę ir sulipdę. Pasirodo, kad toks dalyvis buvau aš vienintelis tarp visų rungčių. Pasakytum, jog papuoliau ne į savo vėžes. Anaiptol, manau, kad kaip tik judu tinkama kryptimi. Tvirtai tikiu, kad kitais metais prie 3 km. starto ribos kompaniją man palaikys grupelė smalsių mėgėjų, kurių tarpe galbūt būsi ir tu!

PaveikslėlisIdėja sudalyvauti šiame renginyje kilo gana paprastai. Suprantu, kad galiu bėgti 10 km., galiu bėgti 100 km., netgi 10 valandų išbėgti taip pat sugebu, tačiau šįkart buvo įdomu sužinoti ar sugebėsiu greitai bėgti 10 minučių. Kad tai yra savotiška savižudybė buvo tikrai aišku. Ir galbūt ne vien dėl to, kad paskutinius du mėnesius alinau organizmą ilgomis treniruotėmis rinkdamas po 600km./mėn., nors to, tiesa, neatmesčiau. Juk dalyvauju varžybose manieže jame nebėgiodamas. Dalyvauju trumpos distancijos bėgime nedarydamas jokių pagreitėjimų. Ir aplamai „Kas tie startukai? Ir kiek čia tų ratų reikia bėgti?“. Daugiau argumentų, manau, nebereikia. Tačiau jaučiausi fantastiškai, nes teko įšokti į pradedančio išsižiojusio bėgiko kailį, kurio pulsas starto vietoje muša stipriau nei aktyviausioje bėgimo fazėje.

PaveikslėlisLaiko atžvilgiu tikslas buvo išbėgti 3 km. iš 9:30. Sugaišau 9:45. Rezultatu, atvirai, esu šiek tiek nusivylęs, kadangi jaučiau, kad tikrai galiu bėgti žymiai geriau. Pradžioje virš savo galimybių užspaudęs, antrąją dalį tiesiog trypčiojau vietoje. Bet nepergyvenu ir žiūriu pozityviai – esu tarp stipriausiųjų dešimtuko (rungtyje dalyvių viso buvo dešimt), atbėgau netgi ne paskutinis (8 vt.), pabendravau su kolegom ir išsikėliau tikslą 2015 metais ruoštis rimčiau ir 3 km. išbėgti iš 9:30. Ar vieną dieną smalsumas neatves ir iki 9:00 ribos, šiuo metu negaliu atsakyti.

PaveikslėlisŽiemai slenkant į pabaigą pradeda ryškėti ir pagrindiniai mano startai šiais metais. Tikiuosi sveikata ir aplinka leis tinkamai pasiruošti bei atstovauti Lietuvą pasaulio 100 km. ultramaratone rugpjūtį prieš tai metus iššūkį pasaulio 24 valandų čempionatui birželį. Tenka pripažinti, kad žaizdos po 12 val. beprotybės jau pilnai sugijo, o smalsumas liko toks pat žvėriškai didelis.

————————————————————————————————————————————————–

Reklama

Komentarų: 2

  1. Kazkaip sitas straipsnis kertasi su pazadais duotais “2013m. apzvalgoje“ isvengti traumu 2014 m … 🙂 bet vistiek Ispudinga!!! Sveikinu! Ir sekmes!
    P.S.: beje, manau, kad sporto mediko (reabilitogo) konsultacija siekiant tokiu tikslu 2014 tikrai butu vertinga

  2. Dieve, o aš dar užvakar džiaugiausi, kai savo 3k išbėgau iš 16min. : (
    Sėkmės ir stiprybės, Vaidai!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s