Varšuvos maratonas

Žvėriškas instinktas judėti nepaleidžia manęs jau kelinta diena po maratono. Gal taip yra dėl to, jog organizmas adaptuojasi prie krūvio ir sekančia dieną jis būna pasirengęs atlaikyti dvigubai tiek pat. Kaip ultrininkui, man yra svarbu ne tik, kiek prabėgau šiandieną, bet kaip sugebėsiu prabėgti rytoj ir poryt. Puikiai žinau, kad po 10 dienų ateis duobė, galbūt visiškas nenoras bėgti, po kurio karuselę suksiu visiškai kitaip – daugiau kalnų ir mažiau asfalto. Labai trumpai apie savaitgalį įveiktą Varšuvos maratoną, pasiruošimą jam ir ateities planus.

PaveikslėlisŠis maratonas į mano metų bėgimų planą atsigulė dar žiemą, kai kompanijoje bėgant išsišnekėjome, kad būtų visai smagu daugiau padalyvauti kitos šalies rengiamose varžybose. Labai geri organizavimo atsiliepimai atvedė prie mūsų kaimynų Lenkų organizuojamo Orlen Varšuvos maratono registracijos lentos. Tikslas šio maratono buvo iš esmės pasitikrinti save, savo galimybes po žiemos miego. Žiemą kilometrų surinkau gana nemažai, tačiau jie buvo lėti. Ilgoms varžyboms reikia ne tik ištvermės, tačiau ir greičio – greičio ištvermės. Pasiruošimas pagal planą turėjo vykti 6 savaites, tačiau porą savaičių įsivažinėjau, vos savaitę padirbėjęs lūžau, išbandžiau save superiniame Lietuvos akvatlono čempionate, poto lyg bandžiau kažkuo sirgti – visumoje pasiruošimas buvo neįspūdingas. Beto po biopsijos, per kurias buvo imami raumens mėginiai skaiduloms nustatyti (apie tuos tyrimus ir jų rezultatus papasakosiu vėliau gavęs visus atsakymus) savaitę dėl skausmo visiškai negalėjau bėgti. Kiti tikslai – subėgti kuo geriau, nes 2013 m. įveikto VLN maratono laikas man pačiam yra gėdingas važiuojant į Pasaulio kariškių maratono čempionatą, ir tokiu būdu pradėti pasiruošimą rimtesniems – ultra startams, iš kurių artimiausias yra 100 km. Zugspitz utratrail.

Pats renginys yra žodžiais sunkiai nupasakojamas. Verta važiuoti tam, kad pajustum tikro maratono atmosferą. Organizavimas buvo nepriekaištingas, buvo viskas nuodugniai apgalvota. Sakyčiau pačio maratono miestelio, skirto daugiatūkstantinei masei dalyvių aptarnauti, dydis buvo pribloškiantis, lygiai taip pat kaip ir skaičius savanorių, zujančių aplink. O jau ką šnekėti apie bėgikų rojų – didžiausią palapinę su įvairių bėgimo prekių nukraustytais stalais už juokingas kainas. Startinis paketas, kurį sudarė kepurė, kuprinė, marškinėliai, maišas daiktams ir gėrimas, vardinis numeris, kvietimai į „Pasta party“ prieš ir po, nuolaidos kuponas už 100 zl. bėgimo produkcijai įsigyti – išties neeilinis. Starto vietoje aiškus suskirstymas zonomis. Aš bėgimą pradėjau iš antros zonos (iki 3:00), prieš mane tebuvo Elito zona. Man tai buvo kvapą gniaužianti akimirka – būti tūkstantinės masės dalyvių priekyje kartu su elitiniais bėgikais priešakyje. Nepaprastas palaikymas buvo visų šalia trasos buvusių žmonių. Jaučiau jog tai šventė ne tik dalyviams, bet ir visiems vietiniams. Visi plojo, kai kurie netgi ragindavo vardu, na ir aišku negaliu nepaminėti motyvuojančių metal ir hard rock stotelių. Po renginio dušai, masažai, šalto vandens baseinai, gultai, ledo maišai, įvairūs gėrimai. Finišavus įteikiamas medalis ir tam, kad nesušaltum, apsigaubti blizganti skraistė, ant kurios gali rasti netgi lietuviškai parašyta „FINIŠAVĘS“ ! Likau begalo sužavėtas. Jos buvo vertas kiekvienas tąkart finišavęs tautietis, kurių, tiesa, buvo išties didžiulė grupė ir kurie tikrai nepaprastai gerai pasirodė. Greitai organizatorių pateikta išsami rezultatų statistika leidžia lengvai daryti analizę. Įspūdinga, kad kiekvienas dalyvis video įraše gali save pamatyti kaip įveikia 25, 30, 35, 40 kilometrų atžymas ir aišku kaip finišuoja. Puikiai išnaudota technologijų pažanga. Yra tikai ko pasimokyti iš kaimynų.

PaveikslėlisMaratoną įveikiau per 2:42:18 dviem minutėm pagerindamas savo ankstesnį rezultatą. Iš 5811 maratoną baigusių bėgikų atbėgau 46. Tarp vyrų 40 vt. (gavau “malkų“ nuo 6 bėgikių) , savo amžiaus grupėje (18-28) 19 vt.. Šeši bėgikai šiame maratone išlipo net iš 2:10:00. Iki 19 km. bėgau kokių 6 bėgikų grupelėje, tačiau jų tempas man buvo per didelis. 32 km. kirtau lygiai po 2:00 valandų, paskutinius 10 km. sunkiai lingavau 42 minutes. Jiems, matyt, ir mažiausiai buvau pasiruošęs. Prieš bėgimą išgėriau elektrolitų gėrimą, bėgimo metu, kas 10 km. suvartodavau po 1 geliukuką, kas 5 km. gerdavau vandenį. Po varžybų iškart išgėriau atstatymo kokteilį. Per treniruotes patikrinta draugų www.pace.lt produkcija, puikiai savo vaidmenį atliko ir varžybų metu. Sekančio maratono tikslas išlipti iš 2:40:00.

PaveikslėlisIr pabaigai, kai pagalvoji, kartais yra geriau praleisti tris bėgimus šalyje ir nuvykti pasižvalgyti svetur. Bėda ta, kad grįžus po tokių profesionaliai suorganizuotų renginių sunku ryžtis startuoti netgi didžiausiuose bėgimo reginiuose gimtinėje! Eh, gyveni ir vargo nematai. O kai pamatai, užsimerki, susimoki ir bėgi toliau jo nematydamas…

————————————————————————————————————————

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s