Kitas krantas

Kai perplauksi upę kitam jos krante, tu viską pamirši, bet rasi save. Pradėsiu nuo šiek tiek pakeistos, legendinės grupės FOJE, dainos eilutės. Savaip žavu: ruošimasis varžyboms trunka metus ar mėnesius, savęs atidavimas per varžybas trunka valandas ar minutes, finišavimo euforija – tik akimirką. Buvo velniškai sunku. Tu sustoji, nusivalai prakaitą. Ir..? Plačiau mąstant, upės perplaukimą lyginu su tikslo pasiekimu, distancijos įveikimu, savęs radimu. Vienoje pusėje tu trypčioji, kupinas jėgų žvelgi į kitą krantą iki tol, kol susikaupi ir išdrįsti sušlapti.

PaveikslėlisPlauki gretai. Visi gi moka plaukt. Juk ką ten, mosikuoji rankomis ir tiek. Srovė stipri, bet nieko – tiki jog įveiksi. Vienas kitas gurkšnis vandens dar niekam nepakenkė. Stipriai neša į šoną – nieko tokio, šiandien ne laikui plauki. Plūduras, ir tas plaukia greičiau nei tu. Jau nejauti kojų, atmušo rankas. Kranto vis dar nematyti. Skęsti. Perkreiptu veidu iš paskutiniųjų kapanojiesi į viršų. Gyventi juk nori! Bet jeigu čia ir yra toks gyvenimas, tada nafik. Leisgyvį vanduo išmeta į krantą. Visas šlapias, toks silpnas silpnas…

Bet esi beveik ten kur ir norėjai būti. Esi stiprus, save atradęs žmogus – savo tikslą pasiekei. Patirti nuostoliai pasimiršta. Ir aplamai, ką ten, maloniai prasiplaukei ir tiek. Lauki kol išdžiūsi, kad galėtum nerti į jūrą.


Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s