Pasaulio čempionatas


Mano begalinis džiaugsmas yra dalintis su tavimi viskuo: kuo tikiu, ką ir kaip darau, ką jaučiu… Bėgimas man yra laimė. Dalinuosi ja tam, kad ir tu būtum laimingas! Šį kartą trumpai apie laimę atstovauti Lietuvą Pasaulio trail čempionate.

11349909_10202982442441255_1152461277_n
Mindaugo Garmaus nuotrauka

Komanda ir rezultatai. Pirmiausia noriu pasidžiaugti užimta aukšta 8 (iš 26 finišavusių komandų) vyrų komandine vieta. Mano nuomone, lygumų šaliai patekti į stipriausiųjų dešimtuką jau yra rimtas iššūkis. Bet panašu, kad kitiems metams kelsime sau tikslą patekti netgi į penketuką. Smagu, kad Lietuvos ultra-ilgų distancijų lyderis Gediminas Grinius, besiruošdamas savo ultramaratonų maratonams, ištesėjo savo pažadą padėti komandai, užimdamas aukštą 14-ą vietą (09:18:31). Modestas Bacys, su pirmu ultra krikštu, užėmė 51-ąją (10:08:27), – 60-ąją (10:17:59). Kitų komandos narių rezultatai: Marius Noreika 96-a vieta, Vaidotas Baužys – 109-as. Individualioje įskaitoje dalyvavo: Valdemaras Milkus 131-as ir Mindaugas Garmus 134-as. Nepaprastai didelė laimė buvo pirmą kartą šalies istorijoje surinkti moterų trejetą į Pasaulio trail čempionatą. Visgi, dėl vienos dalyvės ligos, moterys čempionate dalyvavo tik individualioje įskaitoje, kur užėmė aukštas vietas: Viktorija Tomaševičienė – 60-a, Vaiva Marcinkevičienė – 72-a (ultra debiutas). Maitinėlėse greitai apsisukti ypač pagelbėdavo Mantas Marcinkevičius.

1222
Anthony Gottiniaux’s photo

Pasiruošimas. Varžyboms, kaip dirbantis ir studijuojantis bėgimo mėgėjas, ruošiausi pakankamai atsakingai pagal savo paties sugalvotą 6 savaičių ciklą, iš kurių 4 savaitės buvo darbo, o likusios 2 – energijos kaupimo. Kartu su šiomis varžybomis surinkau per 800 kilometrų ir 20 000m. vertikalaus sukilimo. Pateikiu savo treniruotes – imk ir daryk, jei tik kas tinka.

planas

Varžybos. Ultra trasa buvo viso labo 86 kilometrai su 5300 m. vertikaliu sukilimu. Pakankamai trumpa, aukščiausia vieta nesiekė net 2 km., pakankamai greita, tačiau vietomis ypač techniška ir slidi. Tai rodė ant kas ketvirto bėgiko esančios kruvinos žaizdos. Aš taip pat kritau, tačiau instinktyviai padaręs kulverstuką sugebėjau išvengti rimtų sužalojimų. Pačiose varžybose buvo keista matyti taisykles pažeidinėjančius kitų šalių atletus, kuomet vietoje ir taip minimalios amunicijos jie nieko nesinešdavo. Teisėjų atlaidumas, dalyvių nesąžiningumas – tikrai keistas reiškinys pasaulinio lygio varžybose.

Taktika ir eiga. Varžybų pradžioje kėliau sau tikslą išbėgti iš 10 valandų (tai buvo tikėtinas elitinių moterų laikas). Visas varžybų sumanymas buvo taupyti jėgas paskutiniam kalnui ir nusileidimui. Po pirmojo sukilimo skrandis pradėjo rodyti savo kaprizus, teko lysti į krūmus net tris kartus – jaučiausi stipriai apsunkęs. Po aštraus nusileidimo iškart ilgesnėje įkalnėje pakirto kojas. Aplamai, tai ne mano trasa. Mano kojos po aštrių nusileidimų reikalauja lygių kilometrų raumenų atsigavimui, o šiuo atveju trasa buvo visiškas kirvis. Pradėjo bėgti iš nosies kraujas, dėl streikuojančio skrandžio teko ypač riboti skysčių tiekimą. Laimei 40 kilometre sugrįžau į save ir pradėjau gaudyti varžovus. Per šias varžybas susipažinau su savo unikaliu organizmu, kuris, panašu, kad geriausiai yra varomas mano paties lašinių ir kofeino. 10 valandų meniu: 1.5 l. elektrolitų, 1 pakelis guminukų, 4 kofeino tabletės, 3 druskų tabletės, 1 kofeino shot‘as, 1 l. gazuoto mineralinio vandens, 2 stiklinės kolos, 300 ml. angliavandenių ir keli litrai paprasto vandens. Fenomenalu. Varžybų pabaigoje jaučiausi per daug gerai, todėl esu įsitikinęs, kad tinginiavau trasos viduryje ir neišnaudojau viso savo turimo potencialo.

Trasos grafinis vaizdas čia.

Pabaigai, ultra distancijos visada yra tam tikras nuotykis, kurio metu pasensti 10-a metų, tačiau tiek pat atjaunėji kirtęs finišo liniją. Tai procesas, kurį nėra gėda nutraukti ankščiau – šiame čempionate iš 287 startavusių patyrusių bėgikų, finišavo tik 229. Tai išbandymas, kurio metu daugiau kovoji su savimi, nei su varžovais. Tiek šį kartą, būkite laimingi!

sizif


Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s