Gran Canarijos burtai

Kas yra TransGranCanaria (TGC)? Tai vienas iš pasaulio trail taurės etapų su 125 kilometrais nuostabių vaizdų, kurie atsiveria bėgant uolėtais šlaitų takais išilgai Gran Canarijos salos iš šiaurės į pietus. Tai visa naktis tūkstančių prožektorių šviesų, kylančių ir besileidžiančių kartu su tavimi kalnų šlaitais, tai brėkštantis rytas su rūke paskendusia tyla, varginančiai karšta diena gaudant vėją viršukalnėse, ieškant vėsumos tolumoje matomame Atlanto vandenyne ir vėl akimis grįžtant  į trasą. Dėl TGC nekantravau metus laiko, atsakingai ruošiausi kelis mėnesius, skridau 3 tūkstančius mylių, tam, kad ją pajausčiau ir išgyvenčiau dar kartą.

IMG_6149

Ar įmanoma pasiruošti šioms ultra nuotolio varžyboms, per kurias dienos temperatūra gali pakilti iki +30, tuo metu kai Lietuvoje tik pasibaigia tris mėnesius trukusi žiema. Kaip treniruoti kojas, kad jos atlaikytų 8 vertikalius kilometrus vingiuojančius uolėtais šlaitais, kai miškingai gražioje Lietuvoje nėra nei vienos aukštesnės nei 300 m. kalvos, o takus viso pasiruošimo metu dengia sniegas ir ledas?

FullSizeRender

Viskas yra mūsų pačių apsisprendime: mūsų pačių rankos mus aprengia ir užriša sportinius batelius, mūsų pačių kojos atlaiko mūsų minčių ir tikėjimo stiprumą. Su tokiomis mintimis reikia ruoštis TGC.

Jei apsisprendi, reikia veikti. Tris pirmas metų savaites praleidau Portugalijos lygumose rinkdamas kilometrus tam, kad stiprinčiau ištvermę. Grįžęs į Lietuvą miškuose rinkau vertikalius kilometrus. Likus savaitei iki TGC starto nuskridau į Grand Canaria, kad turėčiau laiko susipažinti su trasa, skirtingomis jos atkarpomis, techninėmis detalėmis. Pasiruošimas truko lygiai du mėnesius, per kuriuos įveikiau 1 400 km. ir surinkau 27 vertikalius kilometrus. Įdomu tai, kad geriausius treniruočių rezultatus pasiekdavau tuomet, kai susipainiodavau serijose, kilometruose ar valandose. Ne kartą teko kovoti su savimi ir akmeninėmis kojomis kildavau dar vienos įkalnės link, kai silpnesnis ir palūžęs AŠ mintimis jau skrisdavo link namų. Dialogas su savimi vyko nuolat, vien dėl to šiemet esu pasiruošęs TGC įveikti greičiau nei pernai. Ultroje ypač svarbu įtikinti kūną tuo ką darai!

IMG_6341 [74264]

Dėkoju draugams, kurie puikiai supranta ir palaiko mano natūralaus bėgimo idėją – grikių batonėliams Tundra, beržų sulai SipSap. Ačiū mano svarbiausiam rėmėjui Salming Lietuva už pasitikėjimą, Vladai Musvydaitei už idėjas. Nuoširdžiai dėkoju olimpietei Dianai, kuri visą pasiruošimo laiką ragino nesustoti ir nepasiduoti! Jūs visi nuostabūs!

Bėgu linksmintis. Susitiksime po finišo.


 

Reklama