100 km. ant bėgimo takelio

Project – “100km. on treadmill“ review  in English coming soon!!!

Ne visi pasiekiame Everesto viršūnę. Bet juk ne visi jos ir siekiame. Kitiems pats nuostabiausias vaizdas atsiveria nuo gimtinės piliakalnio. Mieli draugai, panašumas tarp visų mūsų yra tas, kad visi pradedame nuo visiško nulio, vos nuo noro džiaugtis judėjimo laisve. Ir ne kas kitas, o mūsų pačių kojos užneša mus ten kur visada ir norėjome būti. Kad ne vien žodžiais pasakyčiau, bet ir veiksmais visa tai įrodyčiau man prireikė žvėriškos drąsos. Trumpai apie „100 km. ant bėgimo takelio“ projektą ir jo užkulisius.

_DSC5327

 Mano kūnas, kaip Jūsų, sukurtas judėti. Dažnai pamirštame galintys džiaugtis judėjimo laisve, lengvai pasiduodame minčiai „tai ne man“ arba susigalvojame eilę pretekstų kodėl nepradėti sportuoti. Esu už sveiką visuomenę ir dalyvaudamas unikaliame projekte, siekiu atkreipti dėmesį ir parodyti, kad judėjimo džiaugsmui ir patyrimui nebūtinos geriausios sąlygos, šilčiausias oras ar lygiausias takas. Kad tai įrodyčiau pasirinkau pačias nepatogiausias, kokias tik sugalvojau bėgimo sąlygas: uždarą erdvę, vos 1 metro ilgumo bėgimo platformą ir ultra ilgumo distanciją – 100 kilometrų. Pirmą kartą galėsite nenutrūkstamai stebėti bėgiko emocijas nuo pirmojo žingsnio iki šimtojo kilometro.

Pati idėja įveikti ultrą ant bėgimo takelio buvo kilusi beveik prieš metus. Per vieną treniruotę ant bėgimo takelio prabėgęs 20 km. supratau kad tai nėra taip lengva kaip kad atrodo iš šono. Nuo tos dienos ir pradėjau svajoti apie šį iššūkį. Tiesa, panaši istorija buvo su trail bėgimu – prieš kelis metus pradėjau bėgioti bekele nes kiekvienas kalniukas man būdavo rimčiausias iššūkis. Šiuo metu pasaulio bėgimo apžvalgininkai mane priskiria prie ultra trail elitinių bėgikų.

20160514_155758

Jei būtų lengva – manęs čia nebūtų!

Pasiruošimas iš pradžių vyko ne taip sklandžiai, kaip kad tikėjausi ir prieš naujus metus jį įgyvendinti tiesiog nepavyko. Patikėk, ne tiek daug žmonių tiki savimi, todėl buvo naivu tikėtis kad kas nors iš karto patikės mano ekstremalia idėja. Nuo pat pirmos sausio mėnesio dienos prasidėjo intensyvus pasiruošimas Pasaulio ultra trail taurės etapo varžyboms Gran Canarijoje. Projektas buvo atgaivintas tik pavasarį, pradėta bendrauti su partneriais, renkama ultra komanda, nuspręsta dėl renginio formato ir konkrečios dienos. Ant bėgimo takelio sporto klube VS-fitness pirmas pasiruošimo treniruotes pradėjau daryti likus vos 3 savaitėms iki renginio. Man, kaip bėgikui, tai buvo velniškai trumpas laiko tarpas nes bet kokioms varžyboms ruošiuosi 6 savaites, o čia tik 3! Turėjau vos kelias savaites priprasti prie visiškai kitokių aplinkos sąlygų, prie kitos nei man įprastos dangos, ištreniruoti visiškai kitą bėgimo stilių. Įsitikinau, kad šio sporto klubo takeliai yra patys geriausi Lietuvoje – tikrai jaučiausi labai komfortabiliai ir žingsnius dėliodavau be papildomo streso.

20160514_110332

Organizaciniais klausimais rūpinosi Vlada ir visa Vlada.lt komanda, todėl visas pastangas sutelkiau į treniruotes. Kiekvieną dieną praleisdavau po porą valandų ant bėgimo takelio, išbandžiau ir apgalvojau visus galimus scenarijus. Deja, jau po pirmos treniruočių savaitės pradėjo lysti visokie skausmeliai. Staigus dangos pakeitimas iš miško į dirbtinę platformą sukėlė įvairių traumų, kurias sėkmingai išsprendė Eimantas iš Funkcinės terapijos centro. Tikrai rekomenduoju šį kineziterapiautą: sužinojau tiek daug savo kūno silpnybių, kurias su jo pagalba net neabejoju kad paversiu stiprybėmis. Aš esu priklausomas nuo natūralaus bėgimo ir renkuosi tik natūralius SALMING batus. Visgi mano žingsnis nėra jau toks tobulas, todėl skubiai Flebologijos centre buvo pagaminti padukai būtent man, pagal mano paties pėdas. Mūsų visų pėdos yra skirtingos ir netgi kairė  koja skiriasi nuo dešinės. Tikrai rekomenduoju įsigyti natūralius (be suporto) batus ir užsisakyti individualius padukus. Nenusivilsit!

_DSC5341

Didžioji diena išaušo labai greitai. Viskas suplanuota, viskas paruošta ir lieka tiek nedaug iki vienos ultra svajonės – tik keli tūkstančiai žingsnių. Po jau įprastos rytinės priešvaržybinės meditacijos su kavos puodeliu ir Tundra batonėliu, įsėdau į automobilį, garsiai pasileidęs The Prodigy pažiūrėjau į veidrodėlį. Jame pamačiau savo akis pilnas ugnies, vadinasi viskas gerai – šiandien tikrai pasieksiu tai, ko Lietuvoje iki šiol niekas nėra pasiekęs. Ramiai nuvykau į PC OZĄ, susitikau su pačiais svarbiausiais žmonėmis Danguole, Vaidotu, Aleksandru. Tai draugai, su kuriais jau yra išgyventas ne vienas nuotykis, kurie puikiai žino kas yra ultra distancija, kas gali atsitikti bėgikui, jo kūnui per tokį krūvį. Tai komanda, kuria pilnai pasitikėjau ir žinojau kad jie visada bus šalia. Man tai buvo be galo svarbu visame renginio šurmulyje.

_DSC5478

Startuoju 9 ryto. Pagal pirminį sumanymą planavau bėgti apie 10 valandų, tikslas buvo perduoti žinutę, todėl iš esmės 100 km. įveikti turėjau iki PC OZAS uždarymo. Pagal rekordų registravimo taisykles po valandos bėgimo ant takelio galėdavau nulipti ir iki 5 min. pasiilsėti. Būtent tokio cikliškumo laikiausi iki pat finišo. Tiesa, teko keisti sumanymą kas valandą nubėgti po 12.5 km. – man tai buvo pernelyg lėtai. Paklausiau olimpietės Dianos patarimo ir po lengvo apšilimo pasirinkau bėgti protingu tempu savęs nestabdydamas.

 

1 ciklas Bėgimas 60:00 min. – 13.74 km. Pertrauka – 03:36 min.
2 ciklas Bėgimas 60:00 min. – 14.13 km. Pertrauka – 03:47 min.
3 ciklas Bėgimas 60:00 min. – 14.38 km. Pertrauka – 04:36 min.
4 ciklas Bėgimas 60:00 min. – 14.43 km. Pertrauka – 04:58 min.
5 ciklas Bėgimas 60:00 min. – 14.08 km. Pertrauka – 04:44 min.
6 ciklas Bėgimas 60:00 min. – 12.83 km. Pertrauka – 04:58 min.
7 ciklas Bėgimas 60:00 min. – 12.67 km. Pertrauka – 04:36 min.
8 ciklas Bėgimas 15:40 min. – 3.75 km.

Išties buvo nepaprastai smagu kad dalis žmonių ne tik palaikė šūksniais ar plojimais, bet stojo šalia ant kitų bėgimo takelių ir praeidavo ar prabėgdavo savo atkarpas. Buvo tokių kurie atvyko iš kitų miestų vien tam kad petys-petin stotų ant takelio taip palaikydami šią idėją. Šalia bėgo ar ėjo visi, netgi vyrukai su kostiumais ir moterys laikančios ant rankų kūdikius. Iki šiol negaliu atsidžiaugti visų Jūsų užsispyrimu, valia ir dvasia. Ačiū labai labai visiems už tai kad buvote kartu!

20160514_125102

Mitybos planas buvo paprastas – Science in Sport linijos geliukai, elektrolitų gėrimas, izotoninis gėrimas. SIS produkciją naudoju jau ilgą laiką. Pasitikiu šia produkcija nes suteikia pakankamai energijos ir, priešingai nei kiti papildai, nedirgina skrandžio. Taip pat suvalgiau kelis kilogramus bananų ir apelsinų. Po bėgimo pirmiausiai skysčius atstačiau su Sip Sap sula.

 The fastest time to run 100 km on a treadmill is 6 hr 40min 35 sec and was achieved by Phil Anthony (UK) in Canterbury, Kent, UK, on 3 December 2014. Guinness world records.

Sunkiausia buvo įveikti 6-ąją bėgimo valandą. Nepamiršiu kaip Vaidotas priėjo ir patyliukais pasakė – „veidas jau ištįso, bet puikiai atrodai!“. Matyt toje vietoje ir buvo didžioji kova su savimi. 5 min. pertraukėlės, kurios iš pat pradžių atrodė super ilgos, pabaigoje tapdavo tikru išbandymu. Po jų iš naujo įsibėgėti prireikdavo net pusės valandos. Po kokių keturių – penkių bėgimo valandų ant takelio pradėjau sunkiai pataikyti į vieną liniją, vis daugiau dėmesio reikėdavo sutelkti kad nepadėčiau kojos pernelyg į šoną ir nepargriūčiau.

20160514_145405

Po penkių valandų bėgimo kaskart nulipant nuo takelio pradėdavo svaigti galva (per greitas aplinkos pasikeitimas), todėl į tualetą Vaidotas vesdavo apsikabinęs kaip kokį bičiulį po gero vakarėlio. Tualete apsiprausdavau ir pasikeisdavau batus – pasirodo batai nuo trinties į platformą tiek sušildavo, kad pradėdavo kaisti ir tinti pėdos. Labai svarbios buvo kompresinės kojines Bauerfeind, be jų tikrai blauzdos nebūtų atlaikiusios tokio krūvio. Karštis ir gryno oro trūkumas taip pat buvo rimtas iššūkis. Tiesa, labiausiai neramu buvo dėl aplinkinių milžiniško dėmesio, tačiau Vlada visa tai labai profesionaliai suvaldė. Visi sunkumai buvo tik smulkmenos, juk drąsių niekas nenužudo!

_DSC5431

Viena didelė ULTRA žinutė ir vos keli tūkstančiai žingsnių.

Tai tiek labai trumpai apie šį mano nuotykį. Jeigu nematei, bet kada gali pasižiūrėti visas mano emocijas nuo pat starto iki finišo ČIA – netgi 8 val. vaizdo įraše. Ir pabaigai pasikartosiu savo žodžius, kuriuos pasakiau iškart po bėgimo: svajonė – tikslas – darbas – rezultatas! Gražių svajonių, sunkaus darbo ir pritrenkiančių rezultatų! Iki pasimatymo kituose projektuose!

 

Reklama