Kiek tavyje pirato? 330/24

Dažnas iš mūsų gyvename kaip kokie kurmiai šabloniškoje, stereotipinėje, į rėmus įspraustoje aplinkoje. Tai lyg duobė, kurią sėkmingai sau kasame kasdien vis račiau matydami saulę. Pasvajoju, kaip būtų smagu vieną dieną nubėgti taip toli ir taip aukštai, kur, kaip koks piratas, primerkęs vieną akį galėčiau pirmasis stebėti kylančią saulę. Piratiška avantiūra, kuri sukasi mano galvoje jau kelis metus, vadinasi „Tor Des Geants“ (TDG). Trumpai apie šias varžybas.

The race follows the Alta Via 1 and Alta Via 2. Photo: Jeantet Stefano

Ištiktųjų labai jaudinuosi rašydamas apie šias varžybas. Man TDG vis dar yra kažkas nesuvokiamo. Ilgai niekam nepasakojau apie šią svajonę, nes tiesiog neturėjau vizijos kaip galėčiau jas įveikti. Nepasitikėjau savo jėgomis. Tik šiandien, kai supratu, kad bėgimas nėra tik pora žingsnių ir kad visos ribos yra mūsų galvose, 330 kilometrai yra tik gana ilga atkarpa, o 24000 vertikalaus sukilimas visos trasos metu – galimybė džiaugtis kylančia ir besileidžiančia saule kelias dienas iš eilės.

APIE. TDG yra pripažintas vienas sunkiausių Pasaulio ultramaratonų. Dalyviai turi 150 valandų (6 paras ir 6 valandas), per kurias turi įveikti 336 kilometrų (200 mylių) distanciją su 24kilometrų vertikaliu sukilimu. Iš viso trasoje yra daugiau nei 20 viršukalnių, iš kurių net 7 yra aukščiau nei 2800m., o aukščiausia viršukalnė – 3300m. aukštyje (Col Loson). Varžybos vyksta rugsėjo mėnesį. Startuojama ir finišuojama Kurmajero miestelyje (Italija).

Trasa yra suskirstyta į 6 etapus po 50 – 60 km.. Kiekvieno etapo pabaigoje yra maitinėlės, kuriose dalyviai gali persirengti, nusiprausti, pavalgyti ir pailsėti. Miegoti galima tik kalnų trobelėse ir ne ilgiau nei 2 valandas. Už miegojimą už punkto ribų ar kokios kitos paramos prašymas gresia diskvalifikacija.

15255098845_2b0385361c_k

GALIMYBĖ DALYVAUTI. Varžybose numatyta daugiausiai vietų 750, tuo tarpu norinčiųjų yra kur kas daugiau, todėl vykdoma loterija. Visgi, skatinant daugiatautiškumą, kiekvienai valstybei yra 100 proc. rezervuojamos 2 vietos. Beto, organizatoriai pasilieka ekstra vietas (wild card) elitiniams bėgikams, pagal ITRA pasaulinį rangą (vyrai > 850, moterys > 750).

KAINA. Teks sukrapštyti 650 eurus, už kuriuos gausi varžyboms paketą, makaronų vakarėlį, logistiką ir visą kitą aptarnavimą. O tai tik apytiksliai 0.52 euro už kilometrą tuuuuso nuostabioje gamtoje.

REZULTATAI. Kadangi varžybos vyksta kalnuose, oro kaita yra natūralus dalykas. Taigi nėra nieko keista, kad atbėgus į maitinėlę gali sužinoti kad varžybos sustabdytos ir teks lukterti kol nustos lyti. 2015 m. varžybas oficialiai įveikė tik 6 dalyviai (vyrai), kadangi dėl prasto oro jos buvo nutrauktos. Varžybų laimėtojas prancūzas Bohard Patrick trasoje užtruko vos 80 val. 20 min. (3 paras 8 val. ir 20 min.). Tais metais varžybos buvo nutrauktos po 88 valandų, o finišo protokole tėra 474 pavardės.

dsc09317

REIKALINGA ĮRANGA. Bėgimo batai turi būti tarp kategorijų A2 ir A5 (A0 minimalistiniais ir A1 super lengvais varžybiniais batukais neprasisuksi). Alpinizmo katės, kuprinė, ID, gertuvės, puodelis, du prožektoriai, dvi survival blankets, švilpukas, elastinis bintas, striukė (atspari vandeniui, nepralaidi orui), kelnės, neperšlampamos viršutinės kelnės, ilgom rankovėmis pašiltukas (microfleece), kepurė, pirštinės su neperšlampomis viršutinėmis pirštinėmis, aukštimatis, kita šilta apranga. Žinoma labai rekomenduoja su savimi turėti lazdas. Įranga ir rūbai, kuriuos tenka tįsti varžybų metu atrodo pakankamai logiški tokio tipo distancijai, o kadangi reikės ir persirengti – tokių komplektukų reikės turėti ne vieną ir ne du. Ouch!

Pabaigai, TDG neįmanoma pasiruošti. Tam reikia subręsti, atsisakyti POPsinių bėgimų ir stereotipinių įsitikinimų. Tai nuotykis, dėl kurio virpa mano piratiška širdis…

2018m. //330/24 

KITA INFORMACIJA.
Varžybų puslapis - http://www.tordesgeants.it/en
Trasos grafinis video - www.doarama.com/view/872375
Trasa - www.tordesgeants.it/en/content/route
Video - man gražiausias 2014m. www.youtube.com/watch?v=5HmNMAuc3ns
Dalyvės pasakojimas – www.wordpress.com/read/blogs/14072780/posts/20658
Reklama