Metų apžvalga

IMG_0840

Prisėdu kartais, po kokio rimtesnio įvykio, parašau pastraipą ant emocijų ir numetu. Po mėnesio vėl sugrįžus prie rašliavos mintys būna nubėgusios tūkstančius kilometrų pirmyn, tekstas patapęs banalus ir mažiau aktualus, randai sugiję, nagai ataugę. Visgi, bičiuliai, trumpai norėčiau pasidalinti savo metų apžvalga, per metus pakitusiu asmeniniu požiūriu ir keliomis mintimis, kurios, tikiuosi, bus aktualios ir kaip visada motyvuojančios jus pasiekti daugiau.

POŽIŪRIS (nuomonių, interesų, pažiūrų išraiška, atspindinti asmens individualią patirtį) yra ugdomas dalykas. Patikėkite, jis puikiai kinta įdedant šiek tiek valios pastangų ir stipriai spjaunant į asmenines baimes. Tada galima ne tik kalnus nuversti, bet, kaip pats įsitikinau, ir į juos įkopti. Kad ir kaip mūsų požiūriui darytų įtaką tolima aplinka (visuomenė, žiniasklaida) ir artima (artimiausi draugai ir šeima), atminkite, kad galiausiai tik mes patys lemiame savikritišką požiūrį į save ar teigimą požiūrį į darbą, treniruotes, mokymąsi ir pan.

Per 2017-uosius metus mano požiūris į bėgimą, kaip į profesionalų sportą pasikeitė kardinaliai. Pačiam keista, kad po Pasaulio Ultra Trail taurės (UTWT) varžybų Gran Kanarijoje, kuriose užėmiau 2-ąją vietą, neužsidariau sporto salėje ir nepradėjau toliau vaikytis „elitinio bėgiko saulės“. Kodėl? Nes supratau, kad tai nėra mano norima lyga. Pajutau, kad nors tai yra pasiekiama netgi man, bet nėra norima. Man tapo žymiai svarbiau ir smagiau sugebėti efektyviai suderinti pasibėgiojimą su prasmingu laiku šeimai. O lendant į „Elito“ lygą, patikėkite, tai yra tiesiog nesuderinama. Rezultatas tampa tiesiog svarbiausias dalykas bet kokia kaina.

4600 KILOMETRAI su 140 Vkm. – tiek iš viso įveikiau per 2017-uosius (2016m.: 6500km. su 140 Vkm.). Dėl besikeičiančio požiūrio įveikiau mažiau kilometrų, bet treniruotėms skiriamas laikas tapo efektyviau išnaudojamas, labiau pradėjau planuoti dienos laiką. Tiesa, du mėnesius po UTMB dėl įplyšusių raiščių visai nebėgiojau. 2017-uosius pragyvenau nuo UTWT varžybų iki UTWT varžybų, o tarpuose tiesiog stengdavausi neprarasti formos.

DIDŽIAUSIAS LAIMĖJIMAS be abejonės, buvo su bičiuliais sukopimas į Monblaną. Man tai buvo visiškai neatrastas pasaulis, savo galimybių peržengimas ir didžiausias pasitenkinimas pasiekta viršūne. Apie alpinistinius kalnus iki tol nenutuokiau nieko, nebuvau rankose laikęs ledkirčio ir nežinojau kaip elementariausiai užsidėti kates. Žinoma, pergalės TransGrancanaria (2 vt.), OROBE GTO (3 vt.), galimybė pačiupinėti MIUT (15 vt.), Lavaredo (DNF), UTMB (DNF), pasiekti PB maratono (2:30.20) ir pusmaratonio (1:12.48) – visa tai man yra nepamatuojamo dydžio emociniai laimėjimai.

Metų LOL 3projekte „UTMB 160km. + ekspedicija į Monblaną + Vilniaus maratonas 42.2km. per savaitę“ bėgdamas VLN maratone dėl traumos (raiščių įtrūkimo) įveikiau tik 3 km.. Organizmo siunčiamų signalų ignoravimą priimu kaip labai gerą pamoką ateities projektams.

PLANAI METAMS yra paprasti – pamatyti ir patirti daugiau, įkvėpti dar daugiau žmonių, pagal galimybes toliau garsinti Lietuvos vardą pasaulyje.

MAN IR JUMS PADĖS pasiekti daugiau šiais metais:

  1. Aiškūs tikslai, vidinis tvirtumas ir pasitikėjimas.
  2. Nuolatinis savęs pagyrimas, bei skatinimas aplinkos mane palaikyti.
  3. Tinkama ir patikima įranga.

GALINGŲ JUMS 2018 METŲ ŽENGIANT EKSTRĄ MYLIĄ PUIKAUS LAIKO LINK!

Reklama